News


Zdobywca Oscara, Elliot Goldenthal, nagrywa „Othello Symphony” w ALVERNIA STUDIOS

Międzynarodowej sławy kompozytor Elliot Goldenthal, laureat Oscara i Złotego Globu, pracował w ALVERNIA STUDIOS nad nagraniem „Othello Symphony”. Jest to bezprecedensowe wydarzenie. Goldenthal nagrywał w Polsce po raz pierwszy.

Wszechstronny kompozytor, tworzący utwory dla teatru, opery, baletu i filmu, znany jest szerokiej publiczności jako laureat Oscara i Złotego Globu za muzykę do filmu „Frida” oraz jako autor muzyki do filmów „Obcy 3” i „Wywiad z wampirem”. W jego dorobku są nominacje do dwóch Oscarów, dwóch Złotych Globów, trzech nagród Grammy, dwóch nagród Tony i trzech nagród CFCA (Chicago Film Critics Association Award). Jest laureatem nagrody LAFCA (Los Angeles Film Critics Association Award) za najlepszą oryginalną ścieżkę dźwiękową do filmu „Chłopak rzeźnika” („The Butcher Boy”).

elliot-goldenthal-fot

W ALVERNIA STUDIOS, Elliot Goldethal nagrał koncertową wersję baletu „Othello” (nazwaną „Othello Symphony”) z towarzyszeniem 74 muzyków z Orkiestry AUKSO pod batutą Marka Mosia. Za realizację nagrania odpowiadali: Ewa Guziołek-Tubelewicz, Tadeusz Mieczkowski oraz Piotr Witkowski (Szef Działu Dźwięku w ALVERNIA STUDIOS).

 

 „W ALVERNIA STUDIOS nagrywam po raz pierwszy. O wyborze tego miejsca zadecydowały głównie względy praktyczne. Studio ma bardzo dobre wyposażenie i światowej klasy specjalistów. Jest tu wszystko czego potrzeba do stworzenia dobrego nagrania – stoły mikserskie, mikrofony, instrumenty. Studio ma różnorodne możliwości dzięki zmiennej geometrii sufitu i charakterystyce pogłosu. Na zewnątrz oraz w reżyserce jest dużo przestrzeni, co czyni to miejsce idealnym do pracy. Pierwszy raz odwiedziłem ALVERNIA STUDIOS rok temu, gdy uczestniczyłem w Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. Byłem naprawdę pod wrażeniem i czekałem na projekt, który mógłbym tutaj zrealizować.” – powiedział Goldenthal podczas pracy w ALVERNIA STUDIOS.

Nagranie „Othello Symphony” to efekt ścisłej współpracy Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie z ALVERNIA STUDIOS.Dzięki tej współpracy, ALVERNIA STUDIOS odwiedzili także: Howard Shore, Tan Dun, oraz znakomity reżyser i kompozytor Tom Tykwer.

elliot-goldenthal-fot2

elliot-goldenthall-fot.-alvernia-studios-2

Zapisz się na nasz newsletter!
  • 1

    Informujemy, że w ramach serwisu internetowego Alvernia Studios stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny www.alvernia.com bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Jednocześnie informujemy, że mogą Państwo w dowolnym momencie zmienić ustawienia dotyczące plików cookies. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce ZASTRZEŻENIA PRAWNE.

    OK