Laboratorium


Laboratorium obróbki taśmy filmowej w Alvernia Studios jest najnowocześniejszym tego typu ośrodkiem w tej części Europy. To jedyne laboratorium w Polsce, w którym negatyw filmowy jest wywoływany, wzorem największych światowych wytwórni filmowych, w ultranowoczesnej maszynie produkcji australijskiej FilmLab ECN-2 12MD58. Od 2011 Alvernia Studios jest członkiem prestiżowego programu Kodak Imagecare.

www.kodak.motion.com

Laboratorium oferuje pełen zakres obróbki fotochemicznej negatywów 16 mm i 35 mm w barwnym procesie negatywowym ECN-2.

Wszystkie roztwory chemiczne używane w procesie ECN-2 sporządzane są z koncentratów firmy Kodak. Laboratorium analityczne jest wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt liderów rynku: Metrohm i „Dr Lange”. Dokładne analizy chemiczne dają możliwość ścisłej kontroli parametrów chemicznych roztworów używanych w trakcie wywoływania. Analizy wraz z chemią sporządzaną wyłącznie z koncentratów gwarantują wysoką jakość i idealną powtarzalność obróbki taśmy filmowej.

Wielkie znaczenie dla procesu ECN-2 ma jakość używanej wody. Przechodzi ona proces podwójnej filtracji w stacji uzdatniania renomowanej firmy EUROWATER, gwarantując twardość ogólną na poziomie
1,5 °d. Dodatkowo woda używana do celów analitycznych oraz do sporządzania roztworów chemicznych jest poddawana procesowi odwróconej osmozy, co zmniejsza jej przewodność do poziomu 8 mS i twardość do 0,5 °d.

Niemniej ważnym aspektem jest jakość powietrza. Za jego czystość, stałą temperaturę oraz wilgotność odpowiada zautomatyzowany system klimatyzacji. Filtracja o skuteczności 99,995% (klasa EU-14) zapewnia najwyższą czystość powietrza. Stałe nadciśnienie utrzymywane
w laboratorium oraz unikalny system śluz wejściowych praktycznie wyklucza przedostanie się zabrudzeń mechanicznych z zewnątrz.

W przygotowaniach negatywu do transferu pomagają przewijarki niemieckiej firmy KEM oraz czyszczarka adhezyjna (Andreas Schmitzer) i ultradźwiękowa Ultrasonic CF8200. Wykwalifikowana kadra, procedury wielokrotnej kontroli na wszystkich etapach obróbki oraz najnowsze zdobycze techniki zapewniają najwyższą możliwą jakość usług.

Osoba do kontaktu

e-mail: lab@alvernia.com


Zapisz się na nasz newsletter!
  • 1

    Informujemy, że w ramach serwisu internetowego Alvernia Studios stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny www.alvernia.com bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Jednocześnie informujemy, że mogą Państwo w dowolnym momencie zmienić ustawienia dotyczące plików cookies. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce ZASTRZEŻENIA PRAWNE.

    OK