News


SUKCES NAJNOWSZEJ PRODUKCJI ALVERNIA STUDIOS – „DISCO POLO”

„DISCO POLO” na duże ekrany wdarło się przebojem! W weekend otwarcia na film Macieja Bochniaka do kin wybrało się blisko 250 tys. osób! To jeden z największych sukcesów frekwencyjnych polskiej produkcji ostatnich lat.

 

Co złożyło się na sukces „DISCO POLO”? Z pewnością doborowa obsada – w rolach głównych wystąpili: Tomasz Kot, Joanna Kulig, Dawid Ogrodnik, Piotr Głowacki, Iwona Bielska, Jacek Koman, Janusz Chabior, Juliusz Chrząstowski czy Mariusz Drężek. Do tego niekonwencjonalny pomysł i nieoczywisty temat, potraktowany w oryginalny, a przy tym odważny sposób, znakomity scenariusz i rozmach realizacyjny. Na planie produkcji pracowało ponad 60 aktorów oraz epizodystów, 2000 statystów, blisko 120 członków ekipy. Ścieżka muzyczna filmu zawiera kilkadziesiąt muzycznych przebojów.

Premiera filmu Disco Polo w Zlotych Tarasach w Warszawie

Fot. Franciszek Mazur / Agencja Gazeta

„Nie dajcie się jednak zwieść pozorom. DISCO POLO” żadne tam fotosafari z polskiej prowincji. Ta komedia to coś między historią o drodze od pucybuta do milionera a powiastką o Janku Muzykancie”, „DISCO POLO to „Trochę musical, trochę surrealistyczna komedia. Jedno nie ulega wątpliwości. (…) To najbardziej kolorowy film w dziejach polskiej kinematografii” – pisali recenzenci. W ślad za przychylnymi opiniami mediów, przyszedł sukces frekwencyjny. Nieczęsto się zdarza, aby krytycy i widzowie byli aż tak zgodni!

„DISCO POLO to film osadzony w szalonych latach dziewięćdziesiątych, gdy nad Wisłą zagościła wolność, a cała Polska śniła amerykański sen. Wielka transformacja, gorączka złota, spełniają się marzenia „od zera do Rockefellera”. Tomek (Dawid Ogrodnik) i Rudy (Piotr Głowacki) – chłopaki z prowincji – napędzani pasją oraz marzeniami, żegnają szarą rzeczywistość i ruszają na podbój discopolowych list przebojów. Karierę zaczynają od koncertów w remizach i wiejskich dyskotekach, by w końcu jako grupa Laser brawurowo wedrzeć się na muzyczne salony. Trafiają do wytwórni Alfa, w której króluje jedyny prawdziwy Polak – Daniel Polak (Tomasz Kot). Zespół w zawrotnym tempie zdobywa kasę i sławę, a wszystkie dziewczyny tańczą już tylko dla nich. Wkrótce okazuje się jednak, że każdy sukces ma swoją cenę… Jak wyglądała droga do kariery w złotych czasach disco polo? I czy wszyscy Polacy to jedna rodzina?

Na ekrany kin w całej Polsce film „DISCO POLO trafił 27 lutego 2015 r.

 

 

Zapisz się na nasz newsletter!
  • 1

    Informujemy, że w ramach serwisu internetowego Alvernia Studios stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny www.alvernia.com bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Jednocześnie informujemy, że mogą Państwo w dowolnym momencie zmienić ustawienia dotyczące plików cookies. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce ZASTRZEŻENIA PRAWNE.

    OK