News


PRZYGOTOWANIA DO BOLLYWOODZKIEJ SUPERPRODUKCJI W KRAKOWIE

W wytwórni filmowej ALVERNIA STUDIOS trwają przygotowania do rozpoczęcia zdjęć, do jednej z największych międzynarodowych produkcji filmowych realizowanych w Polsce w ostatnich latach.

Kraków odwiedził Ritesh Sidhwani – producent bollywoodzkiej superprodukcji „Bangistan”, której zdjęcia zaplanowane są na lipiec i sierpień w stolicy Małopolski.

Przez 40 dni, ponad stuosobowa ekipa „Bangistanu” będzie realizować zdjęcia do komedii opowiadającej o losach dwóch współczesnych wojowników. Nie obejdzie się bez spektakularnych scen kaskaderskich i pirotechnicznych, jednak „Bangistan” nie będzie typowym filmem bollywoodzkim.

„Bangistan” to pełna zwrotów akcji komedia, z przesłaniem w tle. Cieszymy się, że mogliśmy połączyć hinduski i polski sposób robienia kina. Wielonarodowa ekipa filmowa, akcja filmu dziejąca się w Krakowie oraz plejada polskich aktorów, która pojawi się na ekranie ramię w ramię z bollywoodzkimi gwiazdami, stanowi ciekawą i zabawną międzykulturową mieszankę,” mówi Marek Gabryjelski, Wiceprezes ALVERNIA STUDIOS, koordynujący przygotowania do filmu w Polsce.

W głównych rolach zobaczymy gwiazdy hinduskiego kina: Ritesha Deshmukh oraz Pulkita Samrat, a magiczny, współczesny Kraków będzie tłem dla ich niesamowitych przygód.

„Uniwersalne, a zarazem specyficzne tematy poruszane w filmie, szczególnie dobrze pasują do Polski i Krakowa, miasta z bogatym dziedzictwem kulturowym, co pomaga rozwinąć zasięg historii. Widzowie znajdą w tym filmie podobieństwa do historii Polski i tła społeczno-politycznego. Jesteśmy także zadowoleni z możliwości pracy z Alvernia Studios i wiodącymi polskimi twórcami, włączając w to zarówno znanych aktorów jak i ekipę techniczną. Nie mam wątpliwości, że proces tworzenia tego filmu w Krakowie, będzie niezapomnianym wydarzeniem,” mówi reżyser filmu Karan Anshuman.

Oprócz producentów z ALVERNIA STUDIOS, Hindusom cały czas towarzyszą przedstawiciele Urzędu Miasta Krakowa, który wspiera produkcję zapewniając pomoc logistyczną i promocyjną.

„Miasto Kraków od lat konsekwentnie umacnia swój wizerunek wspaniałej lokacji filmowej, ściągając znakomitych filmowców nie tylko z Polski ale i ze świata. Po raz kolejny mamy przyjemność gościć Indyjską produkcję, której zapewnimy pełną pomoc logistyczną i promocyjną. Kraków jest miastem szczególnie przyjaznym filmowcom. Wyjątkowe plenery, atmosfera, doskonałe warunki do realizacji produkcji i wsparcie jakie producentom oferuje Kraków Film Commission jest doceniane na całym świecie”, mówi Katarzyna Wodecka-Stubbs, Head of Krakow Film Commission.

Obecnie, ekipa filmu zajmuje się dokumentacją, odwiedzając najciekawsze zakątki Krakowa, które będą grać w filmie.

Zapisz się na nasz newsletter!
  • 1

    Informujemy, że w ramach serwisu internetowego Alvernia Studios stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny www.alvernia.com bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Jednocześnie informujemy, że mogą Państwo w dowolnym momencie zmienić ustawienia dotyczące plików cookies. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce ZASTRZEŻENIA PRAWNE.

    OK