News


PREMIERA FILMU BOGOWIE

Wielkim odkryciem 39. Festiwalu Filmowego w Gdyni okazał się film BOGOWIE Łukasza Palkowskiego, który oficjalnie trafił do kin 10 października. Nagrodzony Złotymi Lwami film, to opowieść o słynnym lekarzu, kardiochirurgu Zbigniewie Relidze. ALVERNIA STUDIOS odpowiedzialna była przy tej produkcji za postprodukcję dźwięku i zgranie finalne.

 

Film BOGOWIE podczas gdyńskiego festiwalu zdobył aż pięć statuetek: Złote Lwy, nagrodę za najlepszy scenariusz, za pierwszoplanową rolę męską, charakteryzację i scenografię. Dodatkowo pięć nagród pozaregulaminowych, w tym ważne nagrody publiczności i dziennikarzy.

„Jest nam niezwykle miło że mogliśmy brać udział w filmie o tak wyjątkowej postaci. Na potrzeby filmu rejestrowaliśmy efekty dźwiękowe w pięciu szpitalach w całej Polsce. Duży nacisk został położony na oddanie charakteru dźwiękowego lat 80. i dźwięków towarzyszących operacjom, poprzez nagrania m.in. aparatury medycznej, samochodów i ambulansów z tamtych czasów.” – mówi Michał Fojcik,  Head of Sound Postproduction / Sound Designer ALVERNIA STUDIOS odpowiedzialny za dźwięk w filmie.

 

 

BOGOWIE – oficjalny zwiastun.

Zapisz się na nasz newsletter!
  • 1

    Informujemy, że w ramach serwisu internetowego Alvernia Studios stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny www.alvernia.com bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Jednocześnie informujemy, że mogą Państwo w dowolnym momencie zmienić ustawienia dotyczące plików cookies. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce ZASTRZEŻENIA PRAWNE.

    OK