News


DŹWIĘKOWCY Z ALVERNIA STUDIOS NOMINOWANI DO ORŁÓW

W czwartek, 5 lutego zostały ogłoszone nominacje do Polskich Nagród Filmowych Orły 2015. BOGOWIE w reżyserii Łukasza Palkowskiego mają szanse na Nagrody aż w 12 kategoriach, m.in. w kategorii Najlepszy Dźwięk, w której nominację otrzymali Michał Fojcik oraz Bartłomiej Bogacki z ALVERNIA STUDIOS.

BOGOWIE to niekwestionowany faworyt tegorocznych nominacji, film ma szansę otrzymać statuetki Orłów m.in. w kategoriach: Najlepszy Film, Najlepsza Reżyseria, Najlepszy Montaż, Najlepsze Kostiumy, Najlepsza Scenografia, Najlepszy Scenariusz, Najlepsze Zdjęcia, Najlepsza Drugoplanowa Rola Kobieca, Najlepsza Główna Rola Męska, jak również za Najlepszy Dźwięk. Ta ostatnia nominacja przypadła w udziale Michałowi Fojcikowi MPSE (Szef Działu Postprodukcji Dźwięku w ALVERNIA STUDIOS) i Bartłomiejowi Bogackiemu (Realizator dźwięku w ALVERNIA STUDIOS) odpowiadających za reżyserię filmowego dźwięku.

„Staraliśmy się, by efekt końcowy był maksymalnie realistyczny. Jesteśmy dumni, że mogliśmy pracować nad filmem o tak wielkiej postaci jak profesor Religa. Włożyliśmy w ten film dużo serca, łącznie z nagraniami bicia własnego serca. Jesteśmy bardzo wdzięczni członkom Polskiej Akademii Filmowej za przyznaną nominację.”– mówi Michał Fojcik.

Twórcy dźwięku przygotowując się do pracy nad filmem uczestniczyli w konsultacjach ze współpracownikami profesora Religi chcąc jak najwierniej oddać charakter dźwiękowy aparatury medycznej tamtych czasów. Brali również udział w prawdziwych operacjach na otwartym sercu, gdzie rejestrowali dźwięki towarzyszące pracy kardiochirurgów.

„Bardzo zależało nam na osiągnięciu czytelności dialogów i wykorzystaniu jak największej ilości oryginalnych ścieżek dźwiękowych zarejestrowanych na planie filmowym. Pomimo trudności jakie sprawiały np. maski chirurgiczne aktorów, udało nam się uzyskać zrozumiałe dla widza dialogi. Jest nam niezmiernie miło, ze zostało to docenione.” – mówi Bartłomiej Bogacki.

Polskie Nagrody Filmowe Orły to doroczna nagroda przyznawana przez Polską Akademię Filmową za najwyższe osiągnięcia filmowe w 19 kategoriach. Nagrody przyznawane są głosami ponad 600 członków Polskiej Akademii Filmowej nieprzerwanie od 1999 roku.

Wśród nominowanych do Polskich Nagród Filmowych Orły poza BOGAMI znalazło się 7 obrazów fabularnych w produkcji, których brała udział ALVERNIA STIUDIOS: OBCE CIAŁO, JACK STRONG, MIASTO 44, JEZIORAK, POWSTANIE WARSZAWSKIE, POD MOCNYM ANIOŁEM oraz PANI Z PRZEDSZKOLA.

Ceremonia wręczenia Polskich Nagród Filmowych Orły 2015 została zaplanowana na 2 marca 2015 roku.

Zapisz się na nasz newsletter!
  • 1

    Informujemy, że w ramach serwisu internetowego Alvernia Studios stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny www.alvernia.com bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Jednocześnie informujemy, że mogą Państwo w dowolnym momencie zmienić ustawienia dotyczące plików cookies. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce ZASTRZEŻENIA PRAWNE.

    OK