News


”Call of Juarez: The Cartel” bestsellerem w Wielkiej Brytanii

Trzecia część popularnej serii FPS, stworzona przez wrocławskie studio Techland, przoduje na brytyjskiej liście sprzedaży gier na konsolę Xbox 360. Gra miała swoją premierę 22 lipca. W Alvernia Studios miały miejsce sesje motion capture do gry, obróbka danych, budowa rekwizytów i scenografii.

 

W Alvernia Studios podczas sesji motion capture korzystamy z najnowszej technologii marki Vicon. Do dyspozycji mamy 24 kamery Vicon T160 o rozdzielczości 16 megapikseli, pracujące w trybie 120 klatek/sek. Umożliwiają one realizację ujęć, w których bierze udział nawet sześciu aktorów naraz. Wykonujemy również motion capture twarzy, zarówno w osobnych sesjach jak też podczas przechwytywania ruchu całej sylwetki.

Dziennik The Guardian chwali w swojej recenzji nowoczesne efekty wizualne zastosowane w grze i umiejętne wykorzystanie przez jej twórców głębi ostrości. W przeciwieństwie do wcześniejszych odsłon cyklu akcja „Call of Juarez: The Cartel” osadzona została we współczesności.
Fragmenty sesji „motion capture twarzy” do „Call of Juarez: The Cartel” można obejrzeć tutaj.

 

W Alvernia Studios były także realizowane wszystkie sesje motion capture do gry „Wiedźmin 2 – Zabójcy królów”, która od wiosny króluje na listach przebojów. Making of sesji: tutaj.

Zapisz się na nasz newsletter!
  • 1

    Informujemy, że w ramach serwisu internetowego Alvernia Studios stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny www.alvernia.com bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Jednocześnie informujemy, że mogą Państwo w dowolnym momencie zmienić ustawienia dotyczące plików cookies. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce ZASTRZEŻENIA PRAWNE.

    OK