News


ALVERNIA STUDIOS PRODUCENTEM FILMU DISCOPOLO

Trwają zdjęcia do filmu DISCOPOLO w reżyserii Macieja Bochniaka – fabularnej produkcji o kulturowym i socjologicznym fenomenie, który porwał miliony Polaków. W rolach głównych zobaczymy najzdolniejszych polskich aktorów młodego pokolenia – Dawida Ogrodnika, Piotra Głowackiego oraz Joannę Kulig. Producentem filmu jest ALVERNIA STUDIOS.

 DiscoPolo_LS_6738_prewkaDISCOPOLO to opowiedziana dynamicznie i z iście tarantinowską ironią, historia młodych utalentowanych muzyków, którzy w brawurowy sposób osiągają szczyty list przebojów. To także opowieść o stanie świadomości, jaki towarzyszył Polakom w początkach wolnego rynku, kiedy wszystko wydawało się możliwe.

Dawid Ogrodnik („Chce się żyć”, „Jestem bogiem”) i Piotr Głowacki („Dziewczyna z szafy”) wcielają się w role młodych muzyków, którzy napędzani brawurą i marzeniami o sławie, zakładają zespół discopolowy. Joanna Kulig („Sponsoring”) występuje w roli eterycznej gwiazdy discopolo. Partnerują im między innymi Tomasz Kot, Jacek Koman, Iwona Bielska i Janusz Chabior. Drugoplanowe role grają także współczesne gwiazdy discopolo: Tomasz Niecik, Robert Klatt z zespołu „Classic” oraz Radosław Liszewski, lider grupy „Weekend”.

Film reżyseruje Maciek Bochniak, autor głośnego pełnometrażowego dokumentu „Miliard szczęśliwych ludzi”, o chińskiej przygodzie zespołu Bayer Full. Scenariusz do DISCOPOLO Bochniak napisał wspólnie z  Mateuszem Kościukiewiczem,  także debiutującym w roli scenarzysty.

DiscoPolo_LS_0228_prewkacopy

„DISCOPOLO to w założeniu kino międzygatunkowe, łączące elementy komedii, romansu, thrillera, filmu drogi. To także skonstruowana z lekkością, dużą dozą ironii i ciepła historia grupy młodych ludzi, którzy podążają za swoimi marzeniami o lepszym życiu, za swoją pasją, za miłością. Historię tę można więc odczytywać na wiele sposobów i na wielu poziomach – socjologicznym, historycznym, czysto fabularnym czy muzyczno-rozrywkowym. Dużym atutem będzie z pewnością niezwykle oryginalna warstwa wizualna filmu. To film zarówno dla miłośników subkultury discopolo, jak i tych, którzy tej kultury „nie kupują”. Tych, którzy z sentymentem wspominają lata 90., którzy w polskim kinie szukają świeżości czy też po prostu wciągającej fabuły i dobrej rozrywki z drugim dnem.”  – podkreśla reżyser.

 

Producentem filmu jest Stanisław Tyczyński, Prezes i właściciel ALVERNIA STUDIOS. Ostatni klaps na planie filmu padnie pod koniec września, w Warszawie. Premiera zaplanowana jest na 2015 rok.

 

 

 

Zapisz się na nasz newsletter!
  • 1

    Informujemy, że w ramach serwisu internetowego Alvernia Studios stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny www.alvernia.com bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Jednocześnie informujemy, że mogą Państwo w dowolnym momencie zmienić ustawienia dotyczące plików cookies. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce ZASTRZEŻENIA PRAWNE.

    OK