News


AGORA KOPRODUCENTEM, A NEXT FILM DYSTRYBUTOREM FILMU „DISCOPOLO”

ALVERNIA STUDIOS oraz AGORA SA podpisały umowę, dzięki której Agora została koproducentem filmu DISCOPOLO. Jego wprowadzeniem do polskich kin zajmie się spółka NEXT FILM, należąca do Grupy Agora. Film DISCOPOLO jest obecnie na etapie postprodukcji, premiera planowana jest na 27 lutego 2015 roku.

DISCOPOLO fot. ALVERNIA STUDIOS_NEXT FILM (8)M.Drężek

DISCOPOLO to opowiedziana dynamicznie i z iście tarantinowską ironią historia młodych utalentowanych muzyków, którzy w brawurowy sposób osiągają szczyty list przebojów. To także opowieść o stanie świadomości, jaki towarzyszył Polakom w początkach wolnego rynku, kiedy wszystko wydawało się możliwe. W główne role wcielają się Dawid Ogrodnik, Piotr Głowacki, Tomasz Kot, Joanna Kulig. Partnerują im m.in.: Aleksandra Hamkało, Jacek Koman, Iwona Bielska, Rafał Maćkowiak i Janusz Chabior. Drugoplanowe role grają współczesne gwiazdy discopolo: Tomasz Niecik, Robert Klatt oraz Radosław Liszewski.
DISCOPOLO fot. ALVERNIA STUDIOS_NEXT FILM (16)_J.Kulig
„Jesteśmy przekonani, że film DISCOPOLO będzie świetną, rozrywkową propozycją dla wielu widzów – zarówno dla osób, które z dystansem odnoszą się do nurtu discopolo, jak i fanów tego gatunku muzyki. Gwarantują to sprawny scenariusz, świetni aktorzy, a także oszałamiająca realizacja” – mówi Robert Kijak, prezes NEXT FILM i szef pionu Projekty Specjalne w Agorze.

DISCOPOLO fot. ALVERNIA STUDIOS _NEXT FILM(2)_D.Ogrodnik

 

AGORA SA jest spółką medialną, która zajmuje się również koprodukcją filmową. Dotychczas wspierała powstanie filmów: BOGOWIE w reżyserii Łukasza Palkowskiego, DROGÓWKA Wojciecha Smarzowskiego, BABY SĄ JAKIEŚ INNE Marka Koterskiego, AMBASSADA Juliusza Machulskiego oraz SERCE, SERDUSZKO Jana Jakuba Kolskiego.

DISCOPOLO fot. ALVERNIA STUDIOS_NEXT FILM (11)_P.Głowacki

 

NEXT FILM to firma dystrybucyjna z Grupy Helios, powiązanej kapitałowo z Agorą, która wprowadziła na ekrany polskich kin m.in.: DROGÓWKĘ w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego, obsypaną nagrodami PAPUSZĘ Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauzego, czy niekwestionowanego zwycięzcę 39. Gdynia Film Festiwal – film BOGOWIE  Łukasza Palkowskiego.

Zapisz się na nasz newsletter!
  • 1

    Informujemy, że w ramach serwisu internetowego Alvernia Studios stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny www.alvernia.com bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Jednocześnie informujemy, że mogą Państwo w dowolnym momencie zmienić ustawienia dotyczące plików cookies. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce ZASTRZEŻENIA PRAWNE.

    OK