News


PREMIERA PŁYTY GRZEGORZA TURNAUA

W dniu 28 listopada, swoją premierę miała płyta 7 WIDOKÓW W DRODZE DO KRAKOWA nagrana przez Grzegorza Turnaua w ALVERNIA STUDIOS. We współpracy z Mariuszem Pędziałkiem, Robertem Kubiszynem, Cezarym Konradem, Dorotą Miśkiewicz oraz Śląską Orkiestrą Kameralną pod dyrekcją Michała Nesterowicza powstały utwory oparte na skomponowanej przez Turnaua suicie “podróżnej” pod tytułem  7 WIDOKÓW W DRODZE DO KRAKOWA.
Płyta, nagrywana w ALVERNIA STUDIOS, to cykl piosenek i tematów instrumentalnych, inspirowany odkrytymi w Pałacu Mieroszewskich w Krakowie freskami z połowy XIX w., przedstawiającymi okolice miasta z ich ważnymi siedzibami, takimi jak Tenczyn, Tyniec czy Ojców. Idylliczna, nawiązująca do dekoracyjnego malarstwa włoskiego praca Józefa Peszki, znajduje kontrapunkt w tekstach Bronisława Maja, Horacego oraz Turnaua, podkreślających ulotność i kruchość ludzkich spraw i jednocześnie afirmujących nieuchronność przemijania. Muzyka Grzegorza Turnaua pozwala odnaleźć równowagę między wysokim i niskim, liryką i satyrą, sacrum i profanum.
Grzegorz Turnau pisze i wykonuje piosenki od ponad trzydziestu, a nagrywa je od ponad dwudziestu. Do tej pory ukazało się piętnaście solowych albumów z jego muzyką pisaną do wierszy różnych autorów, a także do jego własnych tekstów. Wydał też kilka płyt okazjonalnych, a na kilkunastu innych gościnnie występował jako wokalista, autor muzyki, tekstów oraz jako pianista. Jest także autorem muzyki do kilkudziesięciu spektakli teatralnych, programów telewizyjnych i filmów. Otrzymał dziewięć „Fryderyków” – nagród polskiej fonografii. Artysta prowadzi bardzo intensywną działalność koncertową, występując solowo,  w duetach, składach kameralnych, a przede wszystkim z własnym zespołem.
ALVERNIA STUDIOS to unikatowy zespół studiów przygotowanych do rejestracji wszelkiego typu produkcji muzycznych. W studio pracowali między innymi:  Elliot Goldenthal, Don Davis, Jan A.P. Kaczmarek, Michael Price, Krzysztof Penderecki i Jonny Greenwood, Leszek Możdżer czy Lakshminarayana Subramaniam.

Zapisz się na nasz newsletter!
  • 1

    Informujemy, że w ramach serwisu internetowego Alvernia Studios stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny www.alvernia.com bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Jednocześnie informujemy, że mogą Państwo w dowolnym momencie zmienić ustawienia dotyczące plików cookies. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce ZASTRZEŻENIA PRAWNE.

    OK