News


„Znieważona ziemia” w Wenecji

land of oblivion1__„Znieważona ziemia” („The Land of Oblivion”) w reżyserii Michale Boganim, znalazła się w programie tegorocznego festiwalu w Wenecji. Polskim koproducentem filmu jest Dariusz Jabłoński i Apple Film Production. W Alvernia Studios Leszek Możdżer nagrał muzykę do filmu.  

 

Francusko-niemiecko-polsko-ukraińska koprodukcja została zakwalifikowana do prestiżowego International Film Critic’s Week (Settimana Internazionale Della Critica), w którym siedem tytułów konkuruje o nagrodę Golden Lion of the Future. Festiwal odbędzie się w dniach 31 sierpnia – 10 września.

Michale Boganim, debiutująca w fabule ceniona reżyserka filmów dokumentalnych (m.in. pokazywanego na ponad 40 festiwalach „Odessa, Odessa”) opowiada historię kilku osób i rodzin, których życie zniszczył wybuch reaktora w Czarnobylu. Film pokazuje losy bohaterów w dwóch różnych okresach – w dniu eksplozji, a następnie dziesięć lat później. W rolach głównych wystąpili Olga Kurylenko („Quantum of Solace”) i Andrzej Chyra („Katyń”, „Wszystko co kocham”).

Muzykę do filmu skomponował wybitny muzyk jazzowy i pianista światowej klasy, Leszek Możdżer. Nagranie odbyło się w Alverni, w studiu, które zarówno doskonale nadaje się do nagrań kameralnych, jak i jest w stanie pomieścić 80-osobową orkiestrę. Leszek Możdżer grał na fortepianie Steinway, który znajduje się na wyposażeniu studia. Towarzyszyli mu Dawid Fortuna – perkusja, Sebastian Wypych – kontrabas, Piotr Dziubek – akordeon i Sławomir Werner – instrumenty perkusyjne.

 

Film wyprodukowała firma Les Films du Poisson, światową sprzedaż prowadzi Le Pacte.

Zapisz się na nasz newsletter!
  • 1

    Informujemy, że w ramach serwisu internetowego Alvernia Studios stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny www.alvernia.com bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Jednocześnie informujemy, że mogą Państwo w dowolnym momencie zmienić ustawienia dotyczące plików cookies. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce ZASTRZEŻENIA PRAWNE.

    OK