News


PREMIERA PŁYTY MARCINA WYROSTKA „FOR ALICE”

14 lutego, podczas walentynkowego spektaklu „MARCIN WYROSTEK MUSIC & DANCE SHOW – SYMFONICZNIE” w katowickim Spodku, swoją premierę miała płyta „FOR ALICE”  Marcina Wyrostka. Album został nagrany w ALVERNIA STUDIOS.

Płyta, zrealizowana w ALVERNIA STUDIOS, składa się z dziesięciu utworów prezentujących wszechstronne brzmienie akordeonu. Album „FOR ALICE” stanowi podsumowanie dotychczasowej drogi artystycznej muzyka. Na płycie, oprócz utworów z zespołem Tango Corazon znalazły się również kompozycje z udziałem orkiestry AUKSO pod batutą Marka Mosia oraz tradycyjnego zespołu dętego blaszanego.

IMG_4330

Producentem płyty jest sam muzyk. Wszystkie prace nad nagraniami były podporządkowane jego wizji artystycznej – począwszy od tworzenia materiału nutowego, poprzez jego rejestrację, jak i realizację nagrań. Ze strony ALVERNIA STUDIOS za realizację sesji odpowiadał Piotr Witkowski ( Head of Sound Department w ALVERNIA STUDIOS).

IMG_4348

W Spektaklu promującym nową płytę uczestniczyła Orkiestra Aukso pod batutą Marka Mosia oraz gwiazdy polskiej telewizji: Anna Głogowska (Taniec z Gwiazdami), Jan Kliment, Tomasz Barański (You Can Dance) oraz wokaliści: Marcin Jajkiewicz ( Jaka To Melodia) i Kasia Moś ( Must be The Music).

IMG_4402

Marcin Wyrostek to absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie akordeonu. Stypendysta Ministra Kultury oraz członek Amerykańskiego Stowarzyszenia Akordeonistów. Laureat ponad 30 międzynarodowych konkursów akordeonowych w kraju i za granicą. Koncertuje na całym świecie m.in. w Belgii, Czechach, Holandii, Irlandii, na Litwie, w Maroku, Niemczech, Słowacji, Szkocji, Szwajcarii, na Ukrainie, w USA, Włoszech czy na Węgrzech.

Zapisz się na nasz newsletter!
  • 1

    Informujemy, że w ramach serwisu internetowego Alvernia Studios stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny www.alvernia.com bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Jednocześnie informujemy, że mogą Państwo w dowolnym momencie zmienić ustawienia dotyczące plików cookies. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce ZASTRZEŻENIA PRAWNE.

    OK