News


PREMIERA NAJNOWSZEJ PŁYTY NATALII KUKULSKIEJ

23 lutego miała miejsce premiera nowego dwupłytowego albumu Natalii Kukulskiej „ÓSMY PLAN”. Jeden z  krążków został nagrany w ALVERNIA STUDIOS.

 
Nad nowym materiałem muzycznym wokalistka pracowała wraz z mężem – Michałem Dąbrówką. Para sięga w tym projekcie po bardzo śmiałe rozwiązania, nietypowe dla muzyki popowej – elektronika w ciekawej formie łączy się tu z analogowymi brzmieniami oraz dźwiękiem syntezatorów.

 
Zapowiedzią nowego albumu był maxi singiel artystki, na którym znalazły się dwa utwory – „Pióropusz” i „Na Koniec Świata” oraz ich wersje live zarejestrowane w ALVERNIA STUDIOS. Atom String Quartet zaaranżował premierowe utwory w nietypowy i interesujący sposób.
„ÓSMY PLAN”  zawiera dwa krążki i jest ósmym solowym albumem artystki, na którym będzie można również usłyszeć m.in.: Michała Grotta, Marcina Borsa, Atom String Quartet oraz Krzysztofa Zalewskiego. Druga płyta to „ÓSMY PLAN – LIVE IN ALVERNIA STUDIOS ” – nagrana na żywo wspólnie z kwartetem smyczkowym – Atom String Quartet. Ze strony ALVERNIA STUDIOS za rejestrację sesji odpowiadał Piotr Witkowski (Head of Sound Department w ALVERNIA STUDIOS), miksem muzyki zajął się Leszek Kamiński.

 

 

Natalia Kukulska to jedna z najbardziej znanych i cenionych polskich wokalistek. Autorka tekstów i współkompozytorka swoich piosenek. Ma na swoim koncie 7 solowych albumów z których większość osiągnęła status złotej, platynowej lub multi-platynowej płyty. Jest laureatką m. in. Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Sopot, Festiwalu Piosenki Krajów Nadbałtyckich, Telekamer. Jej albumy były wielokrotnie nominowane do nagrody Fryderyk. Od lat współpracuje z najlepszymi polskimi muzykami, którzy towarzyszą jej w studio i podczas koncertów.

Zapisz się na nasz newsletter!
  • 1

    Informujemy, że w ramach serwisu internetowego Alvernia Studios stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny www.alvernia.com bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Jednocześnie informujemy, że mogą Państwo w dowolnym momencie zmienić ustawienia dotyczące plików cookies. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce ZASTRZEŻENIA PRAWNE.

    OK