News


PADŁ OSTATNI KLAPS NA PLANIE FILMU DISCOPOLO

Padł ostatni klaps na planie filmu DISCOPOLO w reż. Maćka Bochniaka. Na ekranie, w rolach głównych zobaczymy znakomitych polskich aktorów -  Dawida Ogrodnika, Piotra Głowackiego, Aleksandrę Hamkało, Joannę Kulig oraz Tomasza Kota. Film jest produkcją ALVERNIA STUDIOS.

Dawid Ogrodnik (nagrodzony na zakończonym właśnie Festiwalu Filmowym w Gdyni za drugoplanową rolę męską w filmie „Obietnica”) jako Tomek, Piotr Głowacki (laureat nagrody Zbyszka Cybulskiego) w roli Rudego oraz Aleksandra Hamkało jako Mikser, w DISCOPOLO wcielają się w postaci młodych muzyków, którzy napędzani brawurą i marzeniami o sławie zakładają zespół discopolowy.

DISCOPOLO fot. ALVERNIA STUDIOS (8) Joanna Kulig, Dawid Ogrodnik

W rolę Anki – Gensoniny, prawdziwej diwy i największej gwiazdy discopolo wciela się Joanna Kulig, a partneruje jej nagrodzony w Gdyni za brawurową rolę Doktora Religi w filmie Łukasza Palkowskiego „Bogowie” – Tomasz Kot, który w DISCOPOLO zagrał Daniela Polaka, właściciela największej wytwórni discopolo w kraju, człowieka bez skrupułów, decydującego o „być albo nie być” branży.

DISCOPOLO fot. ALVERNIA STUDIOS (3)Joanna Kulig

W drugoplanowych rolach występują m.in. Jacek Koman, Iwona Bielska, Janusz Chabior, Weronika Książkiewicz, a także współczesne gwiazdy discopolo: Tomasz Niecik, Robert Klatt z zespołu „Classic” oraz Radosław Liszewski, lider grupy „Weekend”.

W trakcie 35 dni zdjęciowych ekipa filmu gościła w trzech województwach: kujawsko-pomorskim, pomorskim i mazowieckim. Ostatnie widowiskowe sceny kręcone były w kilku lokalizacjach na terenie Warszawy m.in. na tarasie widokowym w Pałacu Kultury i Nauki oraz w Hotelu Venecia Palace w podwarszawskich Michałowicach.

DISCOPOLO fot. ALVERNIA STUDIOS (12)Weronika Książkiewicz

DISCOPOLO to opowiedziana dynamicznie i z iście tarantinowską ironią, historia młodych utalentowanych muzyków, którzy w brawurowy sposób osiągają szczyty list przebojów. To także opowieść o stanie świadomości, jaki towarzyszył Polakom w początkach wolnego rynku, kiedy wszystko wydawało się możliwe.

Jak mówi reżyser, Maciek Bochniak – „W DISCOPOLO opowiadamy historię ludzi, dla których kariera discopolowa była najlepszym okresem w życiu. Ludzie z prowincji z dnia na dzień stawali się rozpoznawalni. Zarabiali olbrzymie pieniądze, czuli, że oto spełnia się ich amerykański sen. I żeby pokazać to bez oceniania, postanowiliśmy wszystko „podkręcić” w warstwie wizualnej, kolorystyce, kostiumach, przerysować w taki sposób, żeby cały ten kicz lat 90. nie wydawał się przaśny ani komiczny, ale żeby młody widz, który tamtych czasów nie pamięta, oglądając DISCOPOLO mógł pomyśleć, że sam chciałby przeżyć coś takiego. Stawiamy na solidną rozrywkę, kino łączące gatunki – od sensacji po komedię„.

Scenariusz do DISCOPOLO Bochniak napisał wspólnie z Mateuszem Kościukiewiczem, debiutującym w roli scenarzysty.

Premiera filmu planowana jest na 2015 rok.

Zapisz się na nasz newsletter!
  • 1

    Informujemy, że w ramach serwisu internetowego Alvernia Studios stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny www.alvernia.com bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Jednocześnie informujemy, że mogą Państwo w dowolnym momencie zmienić ustawienia dotyczące plików cookies. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce ZASTRZEŻENIA PRAWNE.

    OK