News


Nowe wytwórnie: Alvernia

Autor: Jerzy Armata, Magazyn SFP

Stanisław Tyczyński, twórca RMF FM, pierwszej komercyjnej stacji radiowej w Polsce, dzisiaj zajmuje się produkcją  filmową. Już na starcie „The Hollywood Reporter” zaliczył Alvernię do grona najbardziej obiecujących studiów filmowych, jakie ostatnio pojawiły się na świecie.

Zlokalizowane pod Krakowem Alvernia Studios i Alvernia Production tworzą jedną z pierwszych w powojennej historii Polski prywatną wytwórnię filmową. Alvernia Production realizuje własne projekty filmowe i koprodukcje, natomiast Alvernia Studios to firma świadcząca usługi klientom produkującym filmy, gry komputerowe, reklamy czy projekty muzyczne. Podkrakowską wytwórnię tworzy 13 ogromnych, „kosmicznych” kopuł, wyposażonych w aparaturę najwyższej jakości.

Alvernia posiada ogromny bezcieniowy Blue Screen. Dysponuje własnym laboratorium, w pełni zintegrowanym z zapleczem Digital Intermediate. Efekty specjalne mogą być realizowane m.in. w technice Motion Capture. Studio finalnego zgrania dźwięku otrzymało jako pierwsze w Polsce certyfikat Dolby Premier Studio. Wytwórnia posiada też mobilne „miasteczko filmowe”, zapewniające na planie całą niezbędną infrastrukturę. W Alverni działa laboratorium obróbki taśmy filmowej. To obecnie jedyne laboratorium w Polsce, gdzie negatyw filmowy wywołuje się w ultranowoczesnej australijskiej maszynie Filmlab. Niedawno – z okazji pracy nad „Vamps” Amy Heckerling – w „The Hollywood Reporter” ukazał  się artykuł, w którym Alvernię porównano do słynnych europejskich studiów – Pinewood i Babelsberg.

Więcej: http://www.sfp.org.pl/data/files/44/fe/44fe5d19fc03fa3/magazyn_sfp_wiosna.pdf

 

Zapisz się na nasz newsletter!
  • 1

    Informujemy, że w ramach serwisu internetowego Alvernia Studios stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny www.alvernia.com bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Jednocześnie informujemy, że mogą Państwo w dowolnym momencie zmienić ustawienia dotyczące plików cookies. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce ZASTRZEŻENIA PRAWNE.

    OK