News


NAGRANIE MUZYKI DO OSTATNIEGO FILMU WOJCIECHA KILARA

Na początku stycznia, w ALVERNIA STUDIOS odbyło się nagranie muzyki do ostatniego projektu Mistrza Wojciecha Kilara – filmu „Obce ciało” w reżyserii Krzysztofa Zanussiego.  

20140107_ciało_obce027

Kompozycje Wojciecha Kilara wykonała Orkiestra Kameralna AUKSO pod batutą Marka Mosia – wieloletniego przyjaciela Kilara.

Marek Moś: „Praca nad tym filmem jest tak naprawdę bardzo połączona z ostatnimi kilkoma miesiącami życia Wojciecha Kilara. Wojciech był prawdziwym gigantem muzyki, inspiracją i przyjacielem, którego utwory mają niezrównaną siłę emocjonalną. Jestem zaszczycony, że wspólnie z orkiestrą AUKSO mogłem poprzez to nagranie złożyć hołd Mistrzowi.”

Za stołem mikserskim zasiedli reżyser nagrania Tadeusz Mieczkowski oraz Piotr Witkowski (Szef Działu Dźwięku w ALVERNIA STUDIOS). Opiekę artystyczną nad nagraniem sprawował Bartek Gliniak (trzykrotnie nominowany do Polskich Nagród Filmowych Orły, autor muzyki m.in. do filmów „Palimpsest”, „Komornik”, „Mój Nikifor”, „Joanna”.)

„Obce ciało” to polsko-włosko-rosyjska koprodukcja, producentem filmu ze strony polskiej jest Studio Filmowe TOR. W obsadzie „Obcego ciała” znalazły się m.in.: Agnieszka Grochowska, Agata Buzek, Weronika Rosati, Sławomir Orzechowski, Jacek Poniedziałek, Janusz Chabior, Stanisława Celińska, Tadeusz Bradecki i Bartosz Obuchowicz. Na ekranie pojawią się również znakomici włoscy aktorzy – Riccardo Leonelli i Victoria Zinny oraz rosyjska gwiazda filmu i teatru Tschulpan Chamatowa. Zanussi wyreżyserował „Obce ciało” na podstawie własnego scenariusza. Premiera filmu planowana jest na jesień br.

Zapisz się na nasz newsletter!
  • 1

    Informujemy, że w ramach serwisu internetowego Alvernia Studios stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny www.alvernia.com bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Jednocześnie informujemy, że mogą Państwo w dowolnym momencie zmienić ustawienia dotyczące plików cookies. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce ZASTRZEŻENIA PRAWNE.

    OK