News


Muzyka Możdżera w Alverni

muzyka-możdżera-w-alverniLeszek Możdżer, polski kompozytor, pianista jazzowy i producent muzyczny oraz twórca muzyki filmowej zakończył w Alvernia Studios nagrywanie muzyki do filmu „Znieważona ziemia” („The Land of Oblivion”) w reżyserii Michale Boganim.

To międzynarodowa koprodukcja, pierwszy fabularny film o największej na świecie katastrofie jądrowej w Czarnobylu. Polskim koproducentem jest Apple Film Production Dariusza Jabłońskiego. Główne role odtwarzają Olga Kurylenko („007 Quantum of Solace”) i Andrzej Chyra („Komornik”, „Wszystko co kocham”)

Nagranie muzyki realizował wybitny reżyser dźwięku Tadeusz Mieczkowski, który jest zachwycony atmosferą i warunkami pracy w Alverni:„Standard jest światowy. Tutaj wszystko jest na swoim miejscu, świetny odsłuch, bardzo dobra akustyka, profesjonalna obsługa. Czuję się tutaj całkowicie bezpiecznie. Nie spotkałem się z sytuacją, że czegoś nie można. Mogę tu mieć wszystko, co jest mi niezbędne do pracy”.

Muzycy i realizatorzy mieli do dyspozycji klimatyzowane studio ze zmienną akustyką, a w głównej reżyserce, między innymi, analogowy stół mikserski AMS Neve 88R z automatyką Encore Plus.

Zdaniem Leszka Możdżera, w Alverni warunki są takie, że można nagrać wszystko, ale najważniejsza jest ekipa, która tu pracuje. „Tym, którzy pracują w Alverni  zależy, żeby była tu dobra atmosfera. Wyposażenie jest bardzo ważne, ale bez ludzi go obsługujących byłoby niczym” – uważa Możdżer.

Leszek Możdżer grał na fortepianie Steinway & Sons Model D, który znajduje się na wyposażeniu  Alvernia Studios.  Towarzyszyli mu: Dawid Fortuna – perkusja, Sebastian Wypych – kontrabas, Piotr Dziubek – akordeon i Sławomir Berny – instrumenty perkusyjne.

Zapisz się na nasz newsletter!
  • 1

    Informujemy, że w ramach serwisu internetowego Alvernia Studios stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny www.alvernia.com bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Jednocześnie informujemy, że mogą Państwo w dowolnym momencie zmienić ustawienia dotyczące plików cookies. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce ZASTRZEŻENIA PRAWNE.

    OK