News


Jedna z najbardziej oczekiwanych bollywoodzkich produkcji tego roku z udziałem ALVERNIA STUDIOS

ALVERNIA STUDIOS uczestniczyła w produkcji filmu „Bhaag Milkha Bhaag” („Biegnij Milkha biegnij”) reż. Rakeysh Omprakash Mehra – jednej z najbardziej oczekiwanych produkcji bollywoodzkich w tym roku. Film obejrzało do tej pory ponad 13 milionów widzów. Wytwórnia ALVERNIA STUDIOS, która na początku tego roku otworzyła przedstawicielstwo w Bombaju, była zaangażowana w produkcję filmu odpowiadając za korekcję kolorów i edycję dźwięku.   

 

Film pojawił się na ekranach 12 lipca 2013. Już w 4 tygodnie po premierze,  zanotował wpływy na poziomie 1 miliarda rupii indyjskich (17 milionów dolarów). Jest to drugi największy wynik hinduskiej produkcji w tym roku. „Bhaag Milkha Bhaag” szybko dołączył do klubu  Bollywood’s 100-Crore Club  ( filmy, które przekroczyły próg miliarda rupii w Box Office).

Ważnym aspektem w tej produkcji był etap kolor korekcji. Nadanie filmowi właściwej palety barw było niezwykle istotne dla otrzymania odpowiedniego nastroju i wyrazu całej historii. W opowieści przeplatają się różne obszary i etapy życia Milkhi Singha, każdy z nich musiał być traktowany inaczej. Producenci długo szukali kolorysty, który uchwyciłby odpowiednią atmosferę filmu. Do współpracy został zaproszony Kierownik Działu Digital Intermediate w ALVERNIA STUDIOS, kolorysta Glen Castinho.

milka

„Potrzebowaliśmy kolorysty, który byłby w stanie wzbogacić nasycenie barw w zdjęciach Binoda Pradhana. Kolorysty, który zrozumiałby naszą wizję filmu i mógł potraktować każdy  jego element z odpowiednią precyzją i wrażliwością.Kreatywność i umiejętności techniczne Glena zrobiły na nas duże wrażenie, a efekt finalny jest świadectwem jego umiejętności. Glen zrobił dobrą robotę.” – powiedział reżyser filmuRakeysh Omprakash Mehra.

W „Bhaag Milkha Bhaag” ALVERNIA STUDIOS zajmowała się także edycją i miksem efektów synchronicznych oraz sound designem. Sebastian Włodarczyk ( Realizator Dźwięku  w ALVERNIA STUDIOS) i Michał Fojcik (Sound Designer w ALVERNIA STUDIOS) pracowali nad udźwiękowieniem około 40 minut materiału (scen igrzysk olimpijskich, scen efektowych i retrospekcji).

„BhaagMilkha Bhaag” to film biograficzny, opowiadający o jednym z największych indyjskich sportowców, lekkoatlecie Milkhce Singhnie. W rolę wielokrotnego reprezentanta Indii na Igrzyskach Olimpijskich i Mistrzostwach Świata, wcielił się  Farhan Akhtar – gwiazda kina bollywoodzkiego. Rakeysh Omprakash Mehra, jeden z najbardziej uznanych i szanowanych hinduskich reżyserów, dwa lata pracował nad zakończeniem produkcji, opowiadającej o losach człowieka znanego jako „Latający Sikh.” Film, opartyna życiu sportowca, to opowieść o zwycięstwie ludzkiego ducha nad przeciwnościami losu.

Zapisz się na nasz newsletter!
  • 1

    Informujemy, że w ramach serwisu internetowego Alvernia Studios stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny www.alvernia.com bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Jednocześnie informujemy, że mogą Państwo w dowolnym momencie zmienić ustawienia dotyczące plików cookies. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce ZASTRZEŻENIA PRAWNE.

    OK