News


Ikona Indyjskich Skrzypiec Nagrywa w Alvernia Studios

LakshminarayanaSubramaniam, nazywany ikoną skrzypiec indyjskich,nagrał w Alvernia Studios muzykę do indyjskiej produkcji „Gaur Hari Dastaan” (reż. Ananth Mahadevan).

 

L. Subramaniam jest jedynym skrzypkiem na świecie, który wykonuje równocześnie karnatyczną klasyczną muzykę Indyjską, zachodnią muzykę klasyczną zarówno orkiestrową jak i solową oraz komponuje i dyryguje największymi orkiestrami.

Był nominowany do nagrody Grammy za album „Indian Classical Music”. Współpracował z wielkimi artystami muzyki Indyjskiej i zachodniej. Do historii przeszły jego pamiętne nagrania z takimi muzykami jak Yehudi Menuhin, Stephane Grapelli, Jean-Pierre Rampal, Steven Seagal, Ruggiero Ricci, Arve Tellefsen, Herbie Hancock, Joe Sample, Stanley Clarke, George Duke, Al Jarreau, Jean Luc Ponty, Earl Klugh, Larry Corryel, Corky Seagal , Tony Williams, Billy Cobham, John Surman,Maynard Ferguson i Ravi Coltrane.

 

W nagraniu uczestniczył  pianista Piotr Steczek. Nad realizacją czuwał Szef Działu Dźwięku w Alvernia Studios Piotr Witkowski.

Zapisz się na nasz newsletter!
  • 1

    Informujemy, że w ramach serwisu internetowego Alvernia Studios stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny www.alvernia.com bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Jednocześnie informujemy, że mogą Państwo w dowolnym momencie zmienić ustawienia dotyczące plików cookies. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce ZASTRZEŻENIA PRAWNE.

    OK