News


Hollywoodzkie gwiazdy w kolejnej amerykańskiej koprodukcji Alverni

Alvernia realizuje kolejny amerykański film. Polska wytwórnia filmowa  bierze udział w produkcji Arbitrage w gwiazdorskiej obsadzie z nagrodzoną Oscarem Susan Sarandon,  zdobywcą Złotego Globa Richardem Gere i nominowanym do Oscara Timem Rothem. W filmie, do którego zdjęcia ruszyły 11 kwietnia w Nowym Jorku  zagra też Laetitia Casta.

Tim Roth (Pulp Fiction, Magia Kłamstwa) jest gościem trwającego właśnie w  Krakowie festiwalu Off Plus Camera. W czasie konferencji prasowej aktor potwierdził, że w polskiej wytwórni zostanie wykonana cała postprodukcja Arbitrage. Alvernia Production jest koproducentem i inwestorem filmu, Alvernia Studios   odpowiada za  m.in. Digital Intermediate, cyfrowe efekty specjalne i postprodukcję dźwięku.

Arbitrage to thriller o magnacie finansowym (Richard Gere: Pretty Woman, Chicago),  na krawędzi bankructwa. Próbuje on ratować swoje imperium zanim wyjdą na jaw oszustwa, których się dopuścił. W tle zawistni rywale i prywatne życie bohatera. Jego żonę zagra Susan Sarandon (Przed egzekucją, Thelma i Luiza). Tim Roth zagra detektywaa film wyreżyseruje na podstawie własnego scenariusza Nikolas Jarecki.

Obecnie w Alvernia Studios trwają końcowe prace nad Vamps w reżyserii Amy Heckerling i Sigourney Weaver w jednej z głównych ról. Polska wytwórnia odpowiada między innymi za całość efektów specjalnych do tego filmu.  (Alvernia Studios press release)

Zapisz się na nasz newsletter!
  • 1

    Informujemy, że w ramach serwisu internetowego Alvernia Studios stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny www.alvernia.com bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Jednocześnie informujemy, że mogą Państwo w dowolnym momencie zmienić ustawienia dotyczące plików cookies. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce ZASTRZEŻENIA PRAWNE.

    OK