News


Dzisiaj, 27 lutego, na ekrany kin wchodzi najnowsza produkcja ALVERNIA STUDIOS – film DISCO POLO

Szalone lata dziewięćdziesiąte, kiedy nad Wisłą zagościła wolność. Wielka transformacja, gorączka złota, Polska śni amerykański sen. Spełniają się marzenia „od zera do Rockefellera”. Tomek i Rudy – chłopaki z prowincji napędzani pasją i marzeniami, żegnają szarą rzeczywistość i ruszają na podbój discopolowych list przebojów.

DISCO POLO nie jest wyłącznie filmem o muzykach i muzyce tego nurtu” - podkreśla reżyser, Maciej Bochniak - „Na kanwie perypetii głównych bohaterów – chłopaków z prowincji, napędzanych marzeniami o tzw. lepszym życiu i szybkiej karierze w showbiznesie, chcemy opowiedzieć o kawałku naszej najnowszej historii, o polskiej mentalności, o pogoni za sukcesem i marzeniami w zderzeniu z realiami kapitalizmu„.

DISCO POLO to komediowy thriller, szalony romans, jak i film drogi, a wszystko podane z lekkością i w oparach absurdu. W rolach wschodzących gwiazd disco: Dawid Ogrodnik, Piotr Głowacki, Joanna Kulig i Aleksandra Hamkało – jedni z najbardziej uznanych artystów młodego pokolenia, którym towarzyszą wybitni aktorzy m.in.: Tomasz Kot, Iwona Bielska, Jacek Koman, Janusz Chabior, Juliusz Chrząstowski i Mariusz Drężek. Gościnnie występują najpopularniejsi wykonawcy muzyki disco polo: Radosław Liszewski, Tomasz Niecik i Robert Klatt.

Film wyreżyserował Maciej Bochniak, autor głośnego pełnometrażowego dokumentu MILIARD SZCZĘŚLIWYCH LUDZI, o chińskiej przygodzie zespołu Bayer Full. Scenariusz do DISCO POLO Bochniak napisał wspólnie z  Mateuszem Kościukiewiczem.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystej premiery filmu, która miała miejsce 24 lutego w Warszawie.

 

Premiera filmu Disco Polo w Zlotych Tarasach w Warszawie Premiera filmu Disco Polo w Zlotych Tarasach w Warszawie Premiera filmu Disco Polo w Zlotych Tarasach w Warszawie Premiera filmu Disco Polo w Zlotych Tarasach w Warszawie Premiera filmu Disco Polo w Zlotych Tarasach w Warszawie Premiera filmu Disco Polo w Zlotych Tarasach w Warszawie Premiera filmu Disco Polo w Zlotych Tarasach w Warszawie Premiera filmu Disco Polo w Zlotych Tarasach w Warszawie Premiera filmu Disco Polo w Zlotych Tarasach w Warszawie Premiera filmu Disco Polo w Zlotych Tarasach w Warszawie Premiera filmu Disco Polo w Zlotych Tarasach w Warszawie Premiera filmu Disco Polo w Zlotych Tarasach w Warszawie

Fot. Franciszek Mazur / Agencja Gazeta

Zapisz się na nasz newsletter!
  • 1

    Informujemy, że w ramach serwisu internetowego Alvernia Studios stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny www.alvernia.com bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Jednocześnie informujemy, że mogą Państwo w dowolnym momencie zmienić ustawienia dotyczące plików cookies. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce ZASTRZEŻENIA PRAWNE.

    OK