News


„Crulic – droga na drugą stronę” w Locarno

crulicPostprodukowany przez Alvernia Studios, animowany dokument: „Crulic – droga na drugą stronę” („Crulic – The Path to Beyond”), nakręcony przez rumuńską reżyserkę Ancę Damian, został zakwalifikowany do głównego konkursu festiwalu filmowego w Locarno. Tam też , 7 sierpnia „Crulic…” będzie miał światową premierę.

Alvernia Studios odpowiada za całą postprodukcję dźwięku do „Crulica…”, zgranie finalne i kodowanie Dolby oraz przygotowanie materiałów wyjściowych, w tym miksów telewizyjnych. W naszym studiu została też nagrana ścieżka dźwiękowa, której autorem jest Piotr Dziubek.

Zdjęcia do filmu odbywały się między innymi w Polsce, a polskim producentem obrazu jest Fundacja im. Ferdynanda Magellana. Film był współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz otrzymał wsparcie ze środków Regionalnego Funduszu Filmowego w Krakowie, którego operatorem jestKrakowskie Biuro Festiwalowe.

Film nawiązuje do prawdziwych zdarzeń z 2007 roku. 11 lipca pod zarzutem kradzieży portfela z kartami kredytowymi policja aresztuje obywatela Rumunii Claudio Crulica. Aresztowany nie przyznaje się do winy i rozpoczyna strajk głodowy. Po 4 miesiącach umiera.

Zapisz się na nasz newsletter!
  • 1

    Informujemy, że w ramach serwisu internetowego Alvernia Studios stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny www.alvernia.com bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Jednocześnie informujemy, że mogą Państwo w dowolnym momencie zmienić ustawienia dotyczące plików cookies. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce ZASTRZEŻENIA PRAWNE.

    OK