News


ALVERNIA STUDIOS ŁĄCZY KRAKÓW I KATOWICE

28 września podczas uroczystej Międzynarodowej Gali Muzyki Filmowej wieńczącej 7. Festiwal Muzyki Filmowej została ogłoszona niezwykła nagroda – najlepsi światowi autorzy muzyki filmowej będą nagradzani statuetką im. Wojciecha Kilara. Nagroda jest wspólnym przedsięwzięciem prezydentów Krakowa i Katowic oraz ALVERNIA STUDIOS.

 

Nagroda im. Wojciecha Kilara będzie przyznawana za całokształt twórczości wyjątkowym i oryginalnym kompozytorom muzyki filmowej. Wyróżniać będzie twórców, którzy podobnie jak Wojciech Kilar, poświęcali tworzeniu muzyki filmowej ogromnie dużo uwagi i skupienia, czerpali inspiracje z ludowych melodii, nawiązując do narodowych tradycji muzycznych i przedkładając narodową tożsamość nad postmodernistyczny pęd globalizujący także muzykę.

055930598c_wideFot. Wojciech Wandzel / Krakowskie Biuro Festiwalowe (źródło www.fmf.fm)

 

Nagrodą będzie wspólnie ufundowana sesja nagraniowa z udziałem dowolnej orkiestry z chórem z Katowic lub Krakowa i jej nagranie oraz postprodukcja w ALVERNIA STUDIOS. Kapituła Honorowa Nagrody składa się z samych znakomitości świata filmu i muzyki: Krzysztofa Pendereckiego, Andrzeja Wajdy, Romana Polańskiego i Krzysztofa Zanussiego.

Celem ustanowienia Nagrody jest przede wszystkim pielęgnowanie pamięci o wybitnym kompozytorze i promowanie etosu twórcy, współpraca kulturalna i filmowa obydwu ważnych miast, budowanie silnego wizerunku branżowego Krakowa i Katowic w międzynarodowym przemyśle filmowym i nagraniowym, podkreślanie wagi kompozytorów w interdyscyplinarnym świecie filmu.

Zapisz się na nasz newsletter!
  • 1

    Informujemy, że w ramach serwisu internetowego Alvernia Studios stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny www.alvernia.com bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Jednocześnie informujemy, że mogą Państwo w dowolnym momencie zmienić ustawienia dotyczące plików cookies. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce ZASTRZEŻENIA PRAWNE.

    OK