News


ALVERNIA STUDIOS i FU WORKS PRODUCTIONS ogłaszają mechanizm finansujący dla międzynarodowych producentów

 ALVERNIA STUDIOS oraz Fu Works Productions – wiodąca holenderska firma produkcyjna – ogłosiły, podczas American Film Market, stworzenie mechanizmu finansującego, którego celem jest przyciągnięcie międzynarodowych produkcji filmowych do Polski.

memb

ALVERNIA STUDIOS poprzez partnerstwo z Fu Works Productions stworzyła kompletny plan zachęt dla międzynarodowych producentów zakładający powstanie 2-3 koprodukcji rocznie, o budżecie do 3 milionów euro, w które ALVERNIA i Fu Works mogą zainwestować do 50% na określonych zasadach.
Program przeznaczony jest dla anglojęzycznych filmów mainstreamowych, zaplanowanych do międzynarodowej dystrybucji, które mają zakontraktowaną główną obsadę i reżysera. Zdjęcia mogą być realizowane w całej Europie, natomiast postprodukcja będzie realizowana w nowoczesnych studiach ALVERNIA STUDIOS.

“Produkowałem filmy w kilku państwach, ale kiedy odwiedziłem ALVERNIA STUDIOS byłem bardzo miło zaskoczony jakością i kompleksowym charakterem studia. Po rozmowie z Panem Tyczyńskim zdałem sobie sprawę z wyjątkowych możliwości jakie studio może zaoferować międzynarodowym koprodukcjom.” – powiedział San Fu Maltha.

Fu Works Productions to niezależna firma producencka założona przez doświadczonego holenderskiego producenta San Fu Malthę. Firma ukierunkowana jest na międzynarodowe produkcje fabularne, dokumentalne oraz telewizyjne. Do najważniejszych produkcji Fu Works należą: SÜSKIND oraz TIRZA produkcje, które były holenderskimi kandydatami do Oscara czy WINTER IN WARTIME, LOVE IS ALL oraz BLACK BOOK, które znalazły się na Oscarowych shortlistach w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. San Fu Maltha był producentem wykonawczym filmu IRON SKY. Fu Works aktywnie działa również w Indonezji, Australii i Nowej Zeladii.

Zapisz się na nasz newsletter!
  • 1

    Informujemy, że w ramach serwisu internetowego Alvernia Studios stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny www.alvernia.com bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Jednocześnie informujemy, że mogą Państwo w dowolnym momencie zmienić ustawienia dotyczące plików cookies. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce ZASTRZEŻENIA PRAWNE.

    OK